Saç Tasarımı

İnsanlar ırklara ve kalıtımsal özelliklere bağlı olarak farklı saç şekillerine sahip olmaktadırlar. Günümüzde kişinin doğuştan sahip olduğu saç şekilleri farklı kuaförlük işlemleri ile istenilen ve yüze yakışan hale gelmesinden oluşmaktadır. Saçın tüm bölümlerinin düz yani hareketsiz göründüğü Beykent saç tasarımıdır. Bu saç şekli özellikle saçın dış yüzeylerinde belirgin olmuştur. Saçın düzlüğü korunarak uçlara kavisli şekiller de verilebilmektedir. Katlı Beylikdüzü saç tasarımı ise saçın tümünün ya da belirli bölümlerinin hareketli göründüğü Beykent saç tasarımlarından biri olmaktadır. Özellikle saç uçları belirgin şekilde göze çarpmaktadır. Bu Beylikdüzü saç tasarımları şekilleri katlar yüzünde karmaşık görünüm elde etmektedir. Uzun Beykent saç tasarımları saç boyunun omuz civarında ve daha uzun olduğu Beylikdüzü saç tasarımıdır. Kısa Beykent saç tasarımları ise yine saç boyunun çene veya kulak hizasından kısa olduğu Beylikdüzü saç tasarımıdır.

Yüz şekilleri temel olarak oval gibi yuvarlak gibi kare gibi uzun yani dikdörtgen olsun üçgen ve ters üçgen yüz olmak 6 tasarım olarak belirlenmiştir. Bu yüz şekillerinin her birinde farklı saç şekilleri estetik açıdan hoş göründüğünü söylemek mümkün olmaktadır. İdeal yüz şekli olan oval yüz şekline hemen hemen bütün Beykent saç tasarımları gitmektedir. Yuvarlak yüze incelik kazandırmak için genellikle tepe kısmı kalkık yanlar basık olarak tasarım gerçekleştirilmektedir. Kare yüzlere ovallik kazandırmak için yuvarlak Beykent saç tasarımları uygulanmaktadır.

Ön saçlar kalkık bir yana kakül düşürülmeli şakaklara inen saç tutamlan çizilmesi gerekmektedir. Yan saçlar yukarıdan enseye doğru incelerek aşağıya doğru inilmesi gerekmektedir. Uzun yüzlerde saçlar daha çok yanlara doğru kabartılıp tepe basık ve önden biraz kakül düşürülerek yüzün uzunluğu gizlenmektedir. Bu yüze orta boy saçlar tercih konusu olmaktadır. Üçgen yüzler de alnınızın genişliğini kapatacak biçimde öne düşen kakül ve perçemler şeklindeki Beylikdüzü saç tasarımları tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca çenenin sivriliğini kapatmak içinde ense saçları biraz uzun bırakılarak dışa doğru kabartılması gerekmektedir. Ters üçgen yüzde çeneyi küçük gösterip ve alını genişletecek Beykent saç tasarımları uygulanmaktadır. Üst yanlara doğru kabarık ve aşağı enseye doğru incelen Beylikdüzü saç tasarımları uygulanmaktadır.

Saç Tasarımı

Bunun için önce yüz şekillerini iyi bilmek gerekmektedir. Saçlarınızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeniz gerekmektedir. Saçımız mı ön planda olsun yoksa yüzümüz mü ön planda olsun. Bunu saçınızı kestirmeden önce uzmanlarımıza danışmanızı tercih etmekteyiz. Saç tasarlanırken kesinlikle kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı hatta yüzünüzü mü saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli kilo gibi boy ve giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre Beykent saç tasarımı yaptırmanızı önermekteyiz. Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar ile mi tasarım yapılmalı? Saç rengini değiştirmek ve beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için hangisini yapmalıyım? En uygun saç boyası nasıl seçilmektedir. Hangi metoda öncelik tanınması gerekmektedir. Saç sağlığına zarar vermeden nasıl kullanmamız gerekmektedir. Güzel günlerin şerefine saçlarınıza eğlence katarak yaşamanızı önermekteyiz. Doğal boyalar saç telinin içine girmez ve beyaz saçı tam olarak kapatmamaktadır. Ancak saça bir ışıltı ve dolgunluk kazandıracaktır. Doğal boyalar şampuanlamayla yok olduğunu belirtmek gerekir. Düzenli olarak kullanılırsa yoğunlukları artar çünkü saçta halen var olan boyanın üzerine tutunmaktadırlar. İçerisinde kimyasal bulunan boyalara oranla daha uzun bir bekleme süresiyle uygulanması gerekmektedir. Bu süre genellikle bir saat olmasına rağmen her şey saçınızın doğal rengi ve kalitesine bağlı olarak dikkatle uygulanması gerekmektedir.