Kalıcı Makyaj

Beylikdüzü Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle Micro Picmentation mikro steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemi olarak bilinmektedir. Bu alerjik olmayan ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Tamamı ile organik ve doğal olmaktadır. kalıcı makyajjın dövme ile karıştırılmaması gerekir dövme ve Beykent kalıcı makyaj arasında hem teknik hem de malzeme farkı vardır a aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korumaktadırlar. Beylikdüzü Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş göz çizgisi veya dudak konturu şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Şekil bozuklukları kolaylıkla yok edilebilmektedir. Böylece daha düzgün mlı ve genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

Micro Pigmentasyon halk arasındaki adı ile Beykent kalıcı makyaj kalıcı kaş makyajı kalıcı kaş kontürü kalıcı göz makyajı kalıcı eyeliner kalıcı dudak kontürü kalıcı göz makyajı dövme kaş kalıcı kaş kalıcı dudak makyajı gibi değişik isimlerle bilinmektedir. Uluslar arası adı Semi permanent make up işlemi de yarı kalıcı olarak bilinmektedir. Çünkü Kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya teknik ve cilt yapısına göre iki ila beş sene arasında değişiklik göstermektedir. Beylikdüzü kalıcı makyaj günlük rutinde yaptığımız temel makyajın belirli süre ile kalıcı olarak yüzümüze uygulama işlemi olarak da bilinmektedir. Örnek olarak evden çıkarken kaşlarımızın arasında boşluklar varsa bu boşlukları kalemle doldurmamızdır. Gözleriniz solgun ve düşük görünüyorsa ince bir dipliner  işlemi uyguluyoruz. Aynı şekilde dudaklarınızı da parlatıcı ile canlandırdığımızda kendinizi çok daha iyi hissedeceğinizden bahsediyoruz. İşte kalıcı makyaj aslında her gün tekrar tekrar yaptığımız bu uygulamalardan biri ya da birkaçının profesyonel ve kalıcı olarak yüzünüze uygulandığı işlemdir. Beykent kalıcı makyaj genellikle yüzde 3 bölgeye uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj sayesinde hem günlük olarak makyaja ayırdığımız süre kısalır hem de kendimizi sürekli bakımlı ve güzel hissedeceksiniz.

Kalıcı Makyaj

Beylikdüzü kalıcı makyaj genelde dövme ile karıştırılır ancak kalıcı makyaj dövme gibi vücudumuzda ömür boyu kalmadığını belirtmek isteriz. Dolayısıyla bu uygulamaya yarı Beykent kalıcı makyaj demek daha doğru işlem olduğunu söyleyebiliriz. Kalıcı makyajın kalıcılık süresini belirleyen en önemli faktörlerin başında kişinin cilt tipi çok önemlidir.   Kuru ciltler için kalıcılık süresi daha uzunken yağlı ciltlerde bu süre istenmese de kısalmaktadır. Ayrıca Beylikdüzü kalıcı makyaj uygulamasının yapıldığı bölgeye göre de kalıcılık süresi değişiklik göstermektedir. .

Kaş bölgesine yapılan makyajın süresi ortalama bir ila iki yıl arasında iken göz ve dudak bölgelerindeki kalıcılık iki ila dört yıl olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bununla beraber kalıcı makyaj işleminin doğru yapılması ve kullanılan cihaz ve özellikle pigmentlerin kaliteli olması kalıcılık süresini fazlasıyla arttıracağın belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Beykent kalıcı makyaj yapıldığı ilk gün renk en yoğun haliyle yapılmaktadır. Bir hafta sonra renk yoğunluğu azalmaya başlamaktadır. Uygulamadan 3 hafta sonra renk gerçek tonunu alır ve istediğimiz doğal görüntüye ulaşmış olacaksınız. Öncelikle kalıcı makyaj mutlaka uygun sağlık koşullarında yapılması gereken ciddi bir işlem olduğunu vurgulamak gerekir. Uygulama yeri ve kullanılan ekipmanlar hijyen standartlarına tam uyumlu olması gerekmektedir. Bu hijyen standartlarını denetleyen çeşitli kamu kurumları mevcut olarak çalışmalarına devam etmektedir. Beylikdüzü kalıcı makyaj uygulanan merkezin mutlaka ilgili kamu kurumları tarafından denetlenmesi ve idari onaylara sahip olması gerektiğini belirtmek gerekir. Diğer bir önemli konu ise, kalıcı makyajda kullanılan pigmentlerin organik olması ve içeriğinin uluslararası kalite standartlarına uygun kesinlikle birinci tercih sebebi olmasını önermekteyiz.