Saç Açma

Beykent saç açma ile her yapıdaki doğal saç renginin çeşitli kimyasal maddeler ve yöntemlerle daha açık renge boyanma uygulamasıdır. Saç analizi yapılarak boya rengi ve volüm tespit edilerek karışım hazırlanmaktadır. Beylikdüzü saç açma işleminde saçların boyu uzun ise boya sürme tekniğine uygun olarak yani önce orta, uç, dip kısım olarak boyanmaktadır. Beykent saç açma ile dip boyama yapıldıktan sonra sık kontrol yapılmalı ve saçın ve saçlı derinin hasar görmesi engellenmesi gerekmektedir. Saç boyu 5 cm kadar olan saçların tamamı boyanarak işlem tek aşamada bitirilmektedir. Beylikdüzü saç açma ile boyanan saç dipleri rengini aldıktan sonra saç taranarak tüm saç boyunun aynı rengi alması sağlanmaktadır. Saçtaki doğal ya da suni pigmentleri uzaklaştırmaya yarayan çok kuvvetli renk gidericiler ile Beykent saç açma işlemi yapılmaktadır. Boyalı saçlar çok açık renge boyanacak ise doğal saçlarda 3 tondan daha fazla açık renk isteniyorsa bu açıcılar kullanılmaktadır. Çünkü boya boyayı açmadığı gibi doğal saçları da 3 tondan daha fazla açması mümkün olmadığı zamanlarda olmaktadır. Alkali çıkarıcılar, en önemli bileşenleri alkali ve olan toz veya pudra halinde bulunan renk çıkarıcılar olarak adlandırılmaktadır. Beylikdüzü saç açma işleminde Oksidasyon olayı ile doğal ve yapay pigmentlerin renkleri açılmaktadır. Alkalik çıkarıcıların avantajı asıl renk tonunun ötesindeki renk açmalara olanak vermesinden kaynaklanmaktadır.

Ama saç yapısına zarar verme gibi dezavantajı da bulunmaktadır. Alkali açıcılar ile çabuk tepkimeye girmektedirler. Müşteri hazırlandıktan hemen sonra saça sürülmesi gerekmektedir. Aksi durumda saçı açma gücü azalabilir hacim olarak artarak şişme meydana gelebilir ve saça sürülmesi zorlaşmaktadır. Az miktarlarda hazırlanması uygundur. Beykent saç açma ile etkisini kaybetmiş ve hacmi şişerek artmış açıcılara su katmak saç sağlığını olumsuz etkilemektedir. Kullanırken dikkat edilmeli saç açılması istenen renge dönüştüğünde hemen yıkanması gerekmektedir. Ayrıca karışım hazırlarken toz olduklarından müşteri ve kullanıcıya zarar verebileceği düşünülerek nefes yollarına temasından kaçınılması gerekmektedir. Asitli Beylikdüzü saç açma işlemi ise, iki bileşenden oluşmaktadır. Beykent saç açma bileşimi karışım gerekmeden kullanıma hazır bulundurulmaktadır. Emülsiyon gibi krem veya jel olarak da söylenmektedir. Bu bileşenlerin neden olduğu indirgeme olayı yolu ile yalnızca yapay pigmentler indirgenmektedir. Yani doğal saç rengine geri dönüştürmektedirler. Bu karışım doğal pigment ve yansıma boya maddelerini de hiç değiştirmemektedir.

Bekleme süresi sona erince saç iyice durulanmalı ve yıkanmalıdır ki çözülmüş boya maddeleri saçtan rahatça uzaklaştırılması yapılsın. Yoksa havanın oksijeni ikinci bir oksitlenmeye ve rengin koyulaşmasına neden olabilmektedir. Saçta arta kalan boya artıklarını yeniden oksitleyen durum meydana geldiğinde yüzde ikilik su çözeltisi ile yapılan kontrol durulaması açılmanın hangi dereceye ulaştığını göstermektedir. Asitli çıkarıcılar ile yalnızca sınırlı bir renk açımına olanak vermektedir. Kolayca kırmızı ve turuncu tonlarda oluşumlar elde edilmektedir. Bu yüzden bu işlemden sonra yeni bir boyama yapılabilmektedir. Beylikdüzü saça açmanın avantajı ise asitli çıkarmanın birçok kez tekrarlanabilir olmasıdır. Bu durum istenen renk açıklığına ilk işlemde ulaşılmadıysa geçerli olmaktadır.

Saç Açma

Doğal kıvırcık saçlara düz fön çekilerek saçın renginin açılması işlemi kolaylaştırmaktadır. Beykent saç açma boyalı saçların açılmasında istenen renge dönüşene kadar açılma kontrol edilmeli ve uygun kullanım gerçekleştirilmelidir. Doğal saçların açılmasında kullanılan açıcılar özenle seçilmeli özellikle dip saçların açılmasında derinin ısısı göz önüne alınması gerekmektedir. Defrizeli ve permalı saçların diğer kimyasallara göre daha fazla hasar vermesinden dolayı kullanılan volümü bu durum dikkate alınarak ayarlanması gerekmektedir. Aksi durumda defrizeli saçlarda kopmalar meydana gelebilmektedir. Permalı saçlara düz fön çekilerek de saçın rengi açılabilmektedir. Beylikdüzü saç açma krem oksidan ile yüzde altı ila yüzde on iki arasındaki nadir olarak da yüzde on sekizlik bir konsantrasyonda olan hidrojen peroksit olarak bilinmektedir.