Brezilya Fönü

Beykent Brezilya fönü nispeten yeni bir saç düzleştirme işlemi olarak adlandırılmaktadır. Saçlar keratinli bir solüsyon ile beslenerek düzleştiriliyor ve 10-12 hafta kadar parlak düz ve pürüzsüz görünmektedir. Bu şekilde de uzun süre fön ihtiyacını ortadan kaldırdığını iddia etmekteyiz. Keratin normal şartlar altında başta saç tırnak olmak üzere pek çok vücut hücresinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Keratin’in tek başına kanserojen etkisi bilinmemektedir ancak pek çok kanser hücresinde keratin düzeyleri normalden fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca keratin ve bazı moleküler formları bir takım kanserlerde tümör belirteci olarak kullanıldığını söylemek mümkün olmaktadır. Tüm dünyada Beylikdüzü brezilya fönü hakkında olası sağlık etkileri ve kanserojen etkileri tartışma konusu olmuştur.

Burada keratin içeren solüsyonlarda yer alan formaldehitin belirli oranların üzerinde olması sağlık açısından risk teşkil ettiğini söylemek mümkün olmaktadır. Formaldehit kozmetik ürünlerde kullanılması kısıtlanan bir kimyasaldır ve ürünlerde koruyucu amaçla en fazla %0.2 civarında bulunması gerekmektedir. Formaldehit önemli kanser ajansları tarafınca kanserojen olduğu kabul edilen bir madde olarak bilinmektedir. Ancak kanserojen etkisi doz bağımlı olduğu için direkt olarak keratin solüsyonlarından temas ile geçtiğinde veya maruziyet sonrası oluşan ne kadarlık bir kümülatif doz ile bu etkisini göstereceği bilinmediği maalesef ki söylemek gerekir. Uzun dönemdeki kanserojen etkileri yanısıra soluma yolu ile vücuta giren formaldehit boğaz ve göz yanmaları ile solunum şikayetlerine yol açacaktır. İşte bu yüzden siz siz olun asla uzman olmayan kurum ve kuruluşlardan

Beykent brezilya fönü yaptırmayın. Özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip olanların daha sık tercih ettiği Beylikdüzü brezilya fönü birkaç yıldır popüler olmaktadır. Beykent Brezilya fönü yaptırmadan önce göz önünde bulundurmak gereken bir diğer nokta da senin için doğru olan işlemin Beylikdüzü brezilya fönü olup olmadığına karar vermeniz gerekmektedir. Saçlarının elektriklenmesinden ve şekil almamasından şikâyetçiysen belki de nedeni yanlış şekillendirme ve doğru saç ürünlerini tercih etmediğinizden kaynaklanmaktadır. Bayanlar arasında oldukça ünlü olan Beykent brezilya fönü normal fön olarak olarak görülmediğini söylemek mümkündür. Çünkü normal fönde tamamen saç kurutma makinesi ve tarak kullanılmaktadır. Beylikdüzü Brezilya fönünde ise saça keratin takviyesi verilerek daha parlak ve sağlam bunun haricinde kalın telli ve düz görünmesi sağlanmaktadır. Bu işlem normal föne göre çok daha uzun süre kalıcı olduğu söylemek mümkündür. Latin Amerika ülkelerinde kadınların saçı çok daha kıvırcık, mat ve kuru olmaktadır. Bu yüzden kadınlar da çok fazla memnun olmadıklarından böyle bir fön çıkarma kararı almışlar. Çıkış vatanı Brezilya olduğu için de adı böyle tanımlanmaktadır.

Brezilya Fönü

Beykent Brezilya fönü saç tipine göre yaklaşık olarak 1.5 saat ile 2.5 saat arasında uygulanan bir işlem olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Ayrıca 4 ila 6 ay arasında da kalıcılığı gözlemlenmektedir. Aşırı kıvırcık saçlı bayanların ise ara işlemlere ihtiyacı olduğunu da hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Günlük yaşamda modern kadınların sık sık fön ihtiyaçları olabiliyor ve her gün kuaföre gidip bu işlemi yaptırmak hem maliyet hem de zaman açısından çok maliyetli olabilmektedir. Diğer fön çeşitlerinin tam tersine saçı besler ve öncesinden daha güzel görünmesini saçlarınızın daha ışıltılı olmasını sağlamaktadır. Presleme sırasında çok aşırı ısı verilmediği sürece saçı yakmaz ve hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Yıkandığında bozulmayan ve uzun süre kalıcılığını koruyan bir fönün kulağa son derece cazip geldiğini söylemek gerekir. Beylikdüzü ilçesinde bulunan brezilya fönü merkezimizin tavsiyesi; tüm yönleriyle araştırmak büyük önem taşıyor diğer durumlarda beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir veya saç sağlığı uzun süreliğine bozulması görülebilir.