Profesyonel Makyaj

Profesyonel Makyaj tarihin ilk dönemlerinden itibaren insanın var olduğu her yerde, hayatın her aşamasında yer aldığını söylemek mümkün. Günlük yaşamda Beylikdüzü Profesyonel Makyaj yani bireyin bilinçli olarak dış görünümünde yaptığı fiziksel değişiklikler ve bireyin kendini ifadesinin bir yolu olarak bilinmektedir. Müşteri için gerekli Beykent Profesyonel Makyaj tipine karar vermek için yüz şeklinin dikkate alınması önem arz etmektedir. Yüz şeklini kemik ile deri arasında bulunan derialtı yağ ve kaslardan oluşan yumuşak dokunun derinliği ile kafatasındaki yüz kemiklerinin biçimi belirlemektedir. Yıllar geçtikçe yüz şeklinin görünümü değişmektedir. Yüz kaslarının sürekli olarak belirli hareketleri tekrarlamasının sebep olduğu yüz derisindeki mimik çizgilerinin yavaş yavaş artması cildin yaşlanmaya başladığını gösteren ilk belirtilerinden biri olmaktadır. Rengi tam olarak görebilmek için ışığın yeterli olması gerekmektedir. Beylikdüzü Profesyonel Makyaj sırasında ışık direkt olarak müşterinin yüzüne doğru olmalıdır, böylece yüz üzerinde gölgeler oluşmamaktadır. Düzeltici Beykent makyajın ilk amacı bozuk olan hatları düzeltmek güzel hatları kuvvetlendirmek ve oval görünümlü bir yüz yaratılmasıdır.

üYüz hatları doğru aydınlatma ile kuvvetlendirilerek uygun gölgelendirme ile yumuşatılmaktadır. Işıklandırma olmadan gölgelendirme tek başına bir işe yaramamaktadır. Yüksek yerler daima açık derinlik verilmek istenen yerlerde koyu renge boyanması gerekmektedir. Beylikdüzü Profesyonel Makyaj uygulamadaki temel kural aydınlatmanın bir yüz hattını belirginleştirdiği gölgelendirmenin ise silikleştirme uygulamasıdır. Yüzün belli bir bölümünde orijinal fondötenden daha açık bir tonda malzeme kullanıldığında aydınlatma elde edilmektedir. Aydınlatma ile vurgu kazandırılmak istenen yüz hatları ortaya çıkmış olmaktadır. Orijinal fondötenden daha koyu bir malzeme kullanıldığında ise gölgelendirme ortaya çıkmaktadır. Gölgelerin kullanımı belirgin hatları yumuşatır veya silikleştirir ve daha az fark edilir hale getirmektedir. Yüzde uygulanan düzeltici Beykent Profesyonel Makyaj uygulamalarında gölgelendirme ve aydınlatmadan faydalanılması gerekmektedir.

Bununu en etkili yolu yüzü fondöten ve pudra ile şekillendirilme uygulamasıdır. Bu ürünler yüzün daha oval görünmesine yardımcı olmaktadır. Beylikdüzü Profesyonel Makyaj yaparken fondötenler bütün yüze ve boyun bölgesine dikkatle yayılması gerekmektedir. Fondöten ile cildin doğal rengi arasında zıtlık yaratmaması gerekmektedir. Boyun kalın ise görünümünü inceltmek için gölgelendirme uygulaması yapılması gerekmektedir. İnce Boyun aydınlatılarak daha kalın bir görünüm sağlanmaktadır. Ayrıca düzeltme işlemi sadece kozmetik

Profesyonel Makyaj

Beykent Profesyonel Makyaj ürünleriyle yapılmaması gerekmektedir. Düzeltici Beylikdüzü makyaj için özel olarak hazırlanan balmumu gibi malzemelerde kullanılarak düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Doğada bulunan tüm renkler ana renklerden meydana gelmektedir. Bir ana renkle bir ara renk eşlenerek birbirini tamamlar iki ana rengin karışımından yapılan yardımcı renk karışımına girmeyen üçüncü ana rengin tamamlayıcı olduğunu söylemekte fayda var. Tamamlayıcı renkler karıştırılmayıp yan yana konulursa birbirinin değerini arttırmaktadırlar. Beykent makyajda renkleri doğru kullanarak fondöten, göz makyajı allık ve dudak renklerinin uyumlu olmasıyla sağlanmaktadır. Beylikdüzü makyaj sırasında ışık direkt olarak müşterinin yüzüne doğru olmalıdır böylece yüz üzerinde gölgeler oluşmayacaktır. Kozmetiklerin rengi üzerine düşen ışığın renginden etkilendiği için ışığın kaynağı önemli olmaktadır. Bir nesnenin renginden bahsettiğimiz zaman genellikle onun beyaz ışıktaki rengini kastetmiş oluruz. Buda gün ışığı ya da güneş ışığı olarak bilinmektedir. Cam bir prizmadan geçen güneş ışığı kırılarak tayf adı verilen ana renklerden oluşan bir renk bandı meydana getirmektedir. Beyaz ışık tayftaki yedi rengin birleşmesinden oluşmaktadır. Bir nesnenin boyası ya da pigment molekülleri ışığın bazı renklerini emer bazılarını yansıtmaktadır. Gözlerimize yansıtılan renkler bizim gördüğümüz renklerden ibarettir. Kırmızı ruj üzerine beyaz ışık vurursa rujdaki pigment kırmızı rengi gözlerimize yansıtır diğer 6 rengi emer böylece ruj kırmızı görünmüş olur. Eğer ruja mavi renk vurursa emilir ve rujun rengini yansıtarak kırmızı ışık olmadığı için ruj siyah bir görünüm elde edilmektedir.