Perma

Beykent perma kimyasal madde perma kağıdı ve bigudi kullanılarak saçı geçici olarak kıvırcık hale getirme işlemi olarak da bilinmektedir. Beylikdüzü permanın saçta kalma süresi iki ila beş ay arasında değişiklik göstermektedir. Beykent perma için yalnızca üç çeşit malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan birincisi perma kağıdıdır. İkincisi ise dalgaya uygun olacak şekilde ve büyüklükte bigudi ve perma losyonudur. Beylikdüzü perma sayesinde saç şekillendirici maşa ile uğraşmadan saçınız uzun süre boyunca kıvırcıklığını koruyacaktır. Beykent perma fiyatları kuaförden güzellik merkezine kadar değişiklik göstereceğini belirtmek isteriz. İsim yapmış bir kuaförün perma fiyatı ile güzellik merkezinin perma fiyatı değişiklik göstermektedir. Beykent perma fiyatları yine de söylemek gerekir ise ortalama olarak saçın uzunluğuna göre değişmekte olup, iki yüz ile üç yüz lira arasında değişiklik gösterdiğini belirtelim. Beylikdüzü perma çeşitlerinden bahsedecek olursak, iki çeşit perma vardır. Birincisi iri dalgalı permadır, ikincisi ise ince permadır. Bunlardan birincisi olan iri dalgalı permayı özetleyecek olursak, su dalgası olarak da bilinen Beykent perma türünden ibarettir.

İri dalgalı Beylikdüzü perma uygulanan saçlar doğal bir yapıya sahip olmuş gibi görüntü elde edilmektedir. İri dalgalı Beykent perma yapılırken kalın bigudiler kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. İkinci Beylikdüzü perma çeşidi olan ince permayı ise özetleyecek olursak, iri dalgalı Beykent perma yapımı için kullanılan bigudilerden daha küçük bigudiler ile uygulama yapılan Beylikdüzü perma çeşidi olarak bilinmektedir. İnce Beykent perma yapıldığında ise sık kıvırcık bir görünüm elde edilmektedir. Beylikdüzü permanın yapılma şekli ise, saç önce yıkanması ve taranması gerekmektedir. Bu işleme saç ıslakken başlanırsa çok daha iyi ve sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir. İlk önce saça Beykent perma ilacı sürülmektedir. Daha sonrasında saça bigudi ile sarım gerçekleştirilmektedir.

Saçtan bir tutam alınarak Beylikdüzü perma yapmak için gerekli maddeler saça sürüldükten sonra Beykent perma kağıdı ile perma yapılması için ayrılan saç tutamına sarılmaktadır. En uç kısmına kadar getirildikten sonra perma bigudisi ile saçlar sağdan sola olacak şekilde soldan sağa yumuşak bir şekilde sarım gerçekleştirilmektedir. Bigudi saç dibine gelmeyecek bir yerde durdurulduktan sonra bigudinin lastiği takılmaktadır. Kalın permalar için kesinlikle çok daha kalın bigudiler kullanılması gerekmektedir. İnce permalar için ise daha ince bigudi kullanımı şarttır. Beylikdüzü permanın inceliği ve kalınlığı bakımında bigudilerin büyüklüğü ve sarılma sıkılığı ile aynı orantıdadır.

Perma

Tek tek ayrılan tüm saç tutamlarına bu işlem sırası ile uygulanmaktadır. Perma yapma işlemi için kullanılan ürün asla saç diplerine değdirilmemesi gerekmektedir. Saçın bigudiler ile sarma uygulaması bittikten sonra on beş dakika saçın bekletilmesi gerekmektedir. On beş dakikadan sonra bigudileri çıkarmadan saçları su ile durulamak gerekmektedir.

İkinci Beylikdüzü perma ilacı ile yine saçta bigudiler dururken saça sürümü gerçekleştirilmektedir. İkinci sürülen Beykent perma ilacı saçta beş dakika bekletilir. Daha sonrasında bigudileri çözerek saç açılma işlemine geçilmektedir. Saç yavaş hareketlerle ve dalga bozulmayacak şekilde dikkatlice açıldıktan sonra dalgayı destekleyerek durulama işlemine geçilmektedir. Saç durulandıktan hemen sonra şekil verme işlemine geçilmesi gerekmektedir. Köpük veya benzeri şekillendiriciler ile kalıntı bırakmayarak saçları her gün mutlaka en az bir kez olacak şekilde vigo ile kurutulması gerekmektedir. Saçlarına Beylikdüzü Perma yaptıran kişilerin permalarının uzun süre kalıcılığını koruması için kurutma işlemini her gün gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu sayede permanın ömrü olduğundan daha fazla uzayacaktır. Saçınız da perma bulunurken mümkün mertebe saç boyama işleminden kaçınmanız gerekmektedir.