Kalıcı Oje

Beykent kalıcı oje için ellerin mutlaka manikürlü olması gerektiğini en başta belirtmek gerekir. Tırnaklarda oje olmayacak ve yüzeyler törpülenmiş temiz ve kuru olması gerekmektedir. Ağaç manikür sopasıyla tırnaklar tırnak etlerinden hafifçe ayırma işlemi ile uygulamaya başlamaktayız. Tırnak yüzeyi pembe yüzeyi ile hafifçe törpüleme ile uygulamaya devam etmekteyiz. Lifsiz Ped’e çok az damlatarak tırnak yüzeyi temizlemekteyiz. Bu işlem sonrası tırnağı 15 saniye beklemeye alırız. Tırnak yüzeyine ince bir tabaka sürmekteyiz. 30 saniye beklemeye aldıktan sonra tırnak yüzeyine ince bir tabaka gel base top coat sürmekteyiz. Tırnak ucuna da sürme işlemini gerçekleştirdikten sonra tırnak etine ve deriye sürmemeye özen göstermekteyiz.

Parmağınızı LED lamba içersine sokarak lambanın üzerindeki düğmeye basıp 30 saniye bekletmekteyiz. Beylikdüzü kalıcı ojeyi sallayarak akışkanlığı sağlamakta fayda olduğunu düşünmekteyiz. Tırnak yüzeyine ince bir tabaka Uygulayarak tırnak uçlarına da sürmekteyiz. Tırnak et ve derisine sürmemeye özen göstermekteyiz. Parmağı LED lamba içersine sokarak lambanın üzerindeki düğmeye basarak altmış saniye daha tırnağınızı bekletmekteyiz. Sonucun daha etkili olması için Beykent kalıcı Oje işlemini bir kere daha tekrar ederek tırnağınıza ince bir tabaka daha sürülmektedir. Tırnak yüzeyine son olarak ince bir tabaka gel base top coat sürme işleminden sonra tırnak etine ve deriye sürmemeye özen göstermekteyiz.

Parmağı LED lamba içersine sokarak lambanın üzerindeki düğmeye bastıktan sonra tırnağınızı otuz saniye daha içerde bekletmekteyiz. Lifsiz Ped’e çok az Gel Cleanser damlatarak tırnak yüzeyini hafifçe temizledikten sonra ojeniz hazır hale gelmektedir. İnce bir tabaka sürmek için oje fırçasını şişeden çıkarmadan fırçadaki fazlayı şişenin iç kenarlarına hafifçe sürterek içeri damlatma işlemini uygulamaktayız. Öncelikle iki başparmak tırnaklarına uygulama gerçekleştirmekteyiz. Her iki baş parmağı aynı anda LED lambaya sokarak işlemi hızlı ve güvenilir bir şekilde sürdürmekteyiz. Daha sonra diğer parmaklara uygulama yaparak iki elin sekiz parmağını aynı anda LED lambaya sokarak işlemlere devam etmekteyiz.

Kalıcı Oje

Böylelikle üç seferde işlem bitecektir. Solüsyonları çok az sürmek ya da çok fazla sürmek işlemi olumsuz etkilediği gibi az sürersek ojeniz tutmaz ve çabuk kırılarak rengi bozulabilmektedir. Çok sürersek rengi tutmaz ve tırnak yüzeyinde fazlalık olur ve çıkarma işlemi çok fazla zor olacaktır. İnce tabaka sürmeye ve yukarıdaki işlemleri sırasıyla yapmaya gereğinden daha fazla bir şekilde özen göstermekteyiz. Temizleme işlemlerinde lifsiz ped kullanarak pamuk ya da pamuksu maddeleri tırnağınıza değdirmeden işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Beylikdüzü kalıcı ojeyi çıkarma işlemi için ise, tırnak yüzeyini buffer’ın gri sert yüzeyi ile törpülemeye başlarız. Pedli folyoların ped kısmına bolca oje çıkarma solüsyonu sürdükten sonra her parmağınıza bir ped folyoyu ped kısmı tırnak yüzeyini kaplayacak şekilde sarmaktayız. Folyoyu sıkıca parmaklarınızın çevresine sararak 15 dakika beklemeye alırız. 15 dakika sonra folyoları açtıktan sonra ojeniz yumuşamış olacaktır.

Metal çıkarıcı ile hafifçe kalan oje parçalarını çıkarma işlemi ile devam etmektedir. Buffer’ın pembe yüzeyi ile tırnaklarınızı törpüledikten sonra son kalan parçaları çıkarma işlemine geçilmektedir. Ped üzerine az damlatacağımız gel cleanser ile tırnak yüzeyini temizleyerek tırnak üzerinde bulunan Beykent kalıcı ojeyi de çıkartmış bulunmaktayız. Eğer sık sık tırnaklarındaki ojeleri değiştirenlerden değilseniz ve genel olarak uzun sürelerle hep aynı renkleri kullanıyorsanız ojelerinizin dökülmesi sıyrılması ve sürekli olarak onları yeni baştan sürmek sizi de oldukça rahatsız edecektir. Tırnaklarımızın güzelliğinin tüm bir elimizin görünümünü değiştirebildiğini dikkate alırsanız oje konusunun pek de hafife alınmaması gerektiğini söylemek gerekmektedir.