Herhangi bir Beylikdüzü manikür pedikür işlemini gerçekleştirmeden önce el ve ayak bakımı uzmanı müşterinin tırnaklarının hangi durumda olduğunu tespit etmek için tırnakları dikkatle en önemli etkenlerden biri olmaktadır. Sağlıklı bir tırnak pürüzsüz ve parlaktır. Ancak bazı ufak kusurlar ve bazı ciddi hastalıkları tırnak renginde ve yapısında değişikliğe sebep olmaktadır. Bu durum yapılan Beykent manikürü etkileyebilir veya Beylikdüzü manikür ve pedikür yapılmasını engellemektedir. Beykentde bulunan uzmanlarımız tırnak bozukluklarına sebep olabilecek yaygın hastalıkları bilmesi gereklidir. Böylece sağlıklı bir karar verebilir. Eğer gerekiyorsa müşteriye kibarca tıbbi tedavi önermesi gerekmektedir.

Tırnaklar yerleşimlerine bağlı olarak, yıpranmaya daha çok müsait olduğunu söylemekte fayda vardır. Tırnak hastalıkları tüm deri hastalıklarının yüzde onluk bir bölümünü oluşturmaktadır. Genellikle küçük tırnak yaralanmaları zamanında iyileşmeye başlarlar. Bazı belirtiler tırnak hastalıklarına işaret etmektedir. Tırnak üzerinde bulunan beyaz çizgilerin bulunması girinti ve çıkıntıların olması normal olarak karşılanmaktadır. Tırnak pensi, tırnak plağının serbest ucunu kesmek için kullanılan aletlerden biridir. Boyu kısaltılırken törpüleme ve şekil verme işlemleri sırasında tırnağın biraz daha kısalacağı dikkate alınması gerekmektedir. Törpülerin ebatları ve yüzeyleri çok çeşitlilik göstermektedir.

El ve ayak bakımı uzmanı yaklaşık on beş cm uzunluğundaki büyük boy törpüyü kullanması gerekmektedir. Kullanım kolaylığı açısından törpü kesinlikle esnek olması gerekmektedir. Törpü tırnak ile kırk beş derecelik bir açı ile çalışma sağlanılması gerekmektedir. Kenarlardan ortaya doğru tek bir yönde kullanımı söz konusu olması gerekmektedir. Metal ve plastik olmak üzere birçok türü ile uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir. Parlatıcı, plastik veya kemikten yapılan, sapı hariç diğer bölümleri güderi ile kaplanmış, hafif dışbükey aletlerden biridir. Kesilecek kütiküller tek bir parça halinde ve düzgün bir şekilde Kesilmesi gerçekleştirilmektedir. Et pensi, Makasla kesilen tırnak kenarlarındaki temizlenmesi gereken etlerin kalan pürüzleri ile parmak kenarlarındaki sertliklerin kesilip düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

Manikür ve Pedikür Yapılmasının Uygun Olmadığı Durumlar

  • Tırnakların çevresindeki deride enfeksiyon bulunduğunda uygulanmaması gerekmektedir.
  • Tırnak hastalıkları oluşumunda uygulanmaması gerekmektedir.
  • Morarmış tırnaklar da uygulanmaması gerekmektedir.
  • Tırnakları çevreleyen deride kesik ve sıyrıklar oluştuğunda uygulanmaması gerekmektedir.
  • Tırnakları çevreleyen deride henüz iyileşmemiş yara izi bulunduğunda asla uygulanmaması gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Manikür ve pedikür ürünlerine alerjisi bulunduğunda uygulanmaması gerekmektedir.

Beykent manikür elleri ve tırnakları güzelleştirmek için yapılmaktadır. Temizleme tırnaklara şekil verme ölü derinin kesilmesi masaj uygulaması ve oje sürülmesi aşamalarını içermektedir. Beylikdüzü manikür işlemi sağlık kurallarına uygun ortamda ve koşullarda yapılması gerekmektedir. Beykent manikür yapan kişi iyi giyimli ve bakımlı olması gerekmektedir. Tırnaklarına gereken özeni göstermesi gerekmektedir. Pedikür uygulaması ise ayak parmaklarını ve ayak tırnaklarının güzelleştirmek için yapılmaktadır. Temizleme ve tırnaklara şekil verme gibi ölü derinin kesilmesi ve batık tırnakların nasırların çıkarılması gibi topuktaki sertlik ve çatlakların giderilmesi gibi ayağa masaj uygulaması oje sürülmesi aşamalarını içermektedir. Pedikür işlemi zorunlu olarak sağlık kurallarına uygun ortamda ve koşullarda yapılması sağlık açısından da çok daha iyi bir sonuç elde edilecektir. Yöntemli ve etkili bir Pedikür işlemi gerçekleştirmek için masanın düzeni ve pedikür malzemelerinin düzgün yerleştirilmesi çok önemli olmaktadır. Eğer uzman kişi sağ elini kullanıyorsa gerekli bütün malzemeler işlem sırasında uzanıp almak zorunda kalmaması için sağ taraftaki bir masa üzerine konulması gerekmektedir. Sol elini kullanıyorsa masa ve malzemeler sol tarafa yerleştirilmesi gerekmektedir. Uygulama yapan kişi sırtını kamburlaştırmadan ve öne doğru eğilmeden rahat bir yükseklikte oturmalı ve çalışılması gerekmektedir.